Щось цікаве та корисне

Що таке світловідбивач?

Світловідбивач схожий на світловідбиваючі смужки, які можна знайти на рятувальних жилетах й одязі шляхових робітників і рятувальників. Їх іноді помилково називають світловими значками або світловими тегами, але це невірно через те, що вони самі по собі не випромінюють світла, а лише відбивають його.

Світловідбивач робить видимим людину або транспортний засіб на дорозі так, як він відбиває світло від фар автомобілів. Світловідбивачі особливо корисні там, де немає ліхтарів.

На відміну від світловідбиваючих смуг, які жорстко закріплені на одязі, світловідбивач — це окремий пристрій, який можна прикріпити на будь-який предмет одягу за необхідності, часто з допомогою голки і нитки. Для автомобілів рефлектор зазвичай є фіксованою частиною. У велосипедах відбивачі, як правило, на колесах, педалях, під сидінням, на задній багажній полиці і в передній частині передньої вилки. У мотоциклах, автомобілях та інших транспортних засобах відбивачі вбудовані попереду і позаду (і з боків) поруч із фарами і стоп-сигналами.

У межах Європейського Союзу світловідбивачі для пішоходів повинні бути сертифіковані згідно зі стандартом безпеки CE EN 13356. Цей стандарт є спеціальним для «вільних, світловідбиваючих аксесуарів для особистого користування». Існують й інші стандарти для інших типів відбивачів, такі як рятувальні жилети і катафоти на велосипедах.

У всіх країнах Євросоюзу пішоходи зобов'язані носити світловідбивачі під час ходьби у темряві.

Відбивач — це фінський винахід, винайдений фермером містером Арві Лехті з Перттелі, маленьке містечко в Західній Фінляндії. Винахідник не врахував безпеку пішоходів при створенні перших відбивачів: він просто хотів захистити свої кінні вози й екіпажі. Відбивачі були представлені фінам у 1960 році. Наразі можна знайти відбивачі всіх можливих форм і кольорів, дизайн та індустрія моди перетворили їх вигляд до мініатюрних гаджетів. Спеціальні відбивачі, що кріпляться до велосипедів та інших засобів, що приводяться у рух м'язами людини, є загальновживаними.

Джерело: Вікіпедія
Корисне Цікаве
Made on
Tilda