Щось цікаве та корисне

А ви каталися на роверах в Дубаї?

93-кілометрова велопішохідна доріжка з клімат-контролем для прохолоди велосипедистів у Дубаї. Подумайте про міста, сприятливі для велосипедистів і пішоходів. Швидше за все, ви згадаєте Амстердам чи Утрехт в Нідерландах. Але, можливо, Дубай з часом теж опиниться в центрі уваги, якщо буде реалізовано нову амбітну пропозицію. Проєкт отримав назву “Петля” та представляє собою 93-кілометрову закриту велосипедну/пішохідну доріжку, яка дасть змогу відпочити від суворих умов пустелі.
Проєкт Петля був розроблений місцевою студією Urb, яка має на меті покращити інфраструктуру Дубаю для велосипедистів і пішоходів. Покращити до такої міри, щоб велосипед і ходьба стали основним видом транспорту для щоденних пересувань містом для більшості його мешканців.
Це, безумовно, велике завдання, враховуючи клімат Дубаю, який часто буває занадто спекотним для комфортних тренувань на свіжому повітрі. Щоб вирішити цю проблему, Urb планує обгородити велосипедну/пішохідну доріжку футуристичною на вигляд заскленою конструкцією. Конструкція буде піднята над землею на палях і матиме внутрішній клімат-контрольований інтер’єр. Для підтримання прохолоди в такому величезному заскленому просторі знадобиться багато енергії, яка, за словами Urb, буде надходити з відновлюваних джерел. Згадується кінетична підлога, але, можливо, сонячна енергія також добре підійде, враховуючи місцевий клімат.
На додаток до зон для бігу, прогулянок, їзди на велосипеді та пов’язаних з ними об’єктів, Петля також буде наповнена великою кількістю зелені, рослинами та деревами. Тут буде багато кишенькових парків, спортивних споруд та міських фермерських господарств для покращення виробництва продуктів харчування в цьому районі.
“Планується, що Петля з’єднає понад 3 мільйони мешканців, які користуються здоровим видом транспорту, з ключовими послугами та місцями за лічені хвилини пішки або на велосипеді”, – пояснюється в прес-релізі Urb. “Вона забезпечить приємне кліматичне середовище з контрольованим кліматом протягом усього року, щоб зробити ходьбу і їзду на велосипеді основним видом транспорту для жителів Дубая, відповідно до його нової ініціативи “20-хвилинне місто”. Мета полягає в тому, щоб до 2040 року зробити велосипед і ходьбу основним видом транспорту для щоденних поїздок на роботу і назад для більш ніж 80% жителів Дубая”.
Представник Urb розповів, що наразі проєкт перебуває на стадії дослідження. Важко уявити, що настільки величезне починання буде реалізоване. Але це Близький Схід, де такі сміливі проєкти, як Бурдж-Халіфа і навіть Лінія, можуть вважатися здійсненними, тож час покаже.

Джерело: https://veliki.ua/ua/noviny-ta-akcii/93-kilometrova-velopishohidna-dorizhka-z-klimat-kontrolem-dlya-proholody-velosypedystiv-u-dubayi.html
Новини Цікаве
Made on
Tilda